Justin Bieber šokuje. Ochrnula mu půlka obličeje

Zahraniční 14. června 2022 | 14:06 — Pavla Krejčí
Justin Bieber šokoval svým oznámením, když sdělil důvod zrušení části svých koncertů v rámci turné Justice World Tour. Lékaři mu diagnostikovali Ramsayův-Huntův syndrom, který způsobil ochrnutí poloviny obličeje.
Justina Biebera postihlo závažné onemocnění / Depositphotos

Popový zpěvák Justin Bieber se postaral o pořádný poprask, když na svém instagramovém účtu zveřejnil video. V něm popisuje závažné onemocnění, které ho postihlo a jaké mělo důsledky na jeho zdraví. Měl mu být diagnostikován Ramsayův-Huntův syndrom. Uvedl, že trpí „docela vážným“ případem.

Vir mi napadl nervy v uchu a tváři a způsobil ochrnutí půlky obličeje. Jak vidíte, mé oko nemrká. Nemůžu se na této straně obličeje ani usmát, nehýbe se ani má nosní dírka. Na této straně obličeje jsem zkrátka úplně ochrnutý,“ řekl Bieber.

Ve zhruba tříminutovém videu se snaží mrkat a hýbat svaly v obličeji. Na první pohled je však patrné, že část obličeje nereaguje. Přiznal, že pravidelně podstupuje obličejová cvičení, aby se zotavil.

Kvůli svému zdravotnímu stavu musel zrušit sérii koncertů ve městech Toronto, Washington a New York, které se měly konat v rámci turné Justice World Tour.

„Někteří moji fanoušci jsou frustrovaní a naštvaní, jelikož jsem zrušil některé koncerty. Ale sami asi vidíte, že momentálně opravdu nejsem fyzicky schopný je zvládnout,“ omluvil se ve videu.

Bieber popsal důsledky, které syndrom způsobuje. Podle všeho je nemoc způsobena pásovým oparem, který napadá lícní nervy. Charakteristickými příznaky je ochrnutí obličejových svalů, vyrážka, ztráta sluchu v postiženém uchu nebo nemožnost mrkat. Jedná se o závažné onemocnění, které se nesmí zanedbat. Vir by mohl způsobit trvalé poškození sluchu i zraku.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu

Příspěvek sdílený Justin Bieber (@justinbieber)

Nakonec zpěvák vyjádřil optimismus a víru v to, že bude znovu zcela zdráv a vrátí se na pódium v plné síle.

„Doufám, že to chápete,“ promluvil k fanouškům. „Využiji čas k odpočinku a relaxaci a vrátím se na 100 %, abych mohl dělat to, pro co jsem se narodil." 

„Nevím, jak dlouho to bude trvat, ale všechno bude v pořádku. Držím se naděje a věřím Bohu. Věřím, že to všechno má nějaký důvod. Nejsem si jistý, jaký důvod to je, ale prozatím budu odpočívat."

Psali jsme také: Dwayne Johnson plní hollywoodský sen. Koupil své matce její vysněný dům

Autorský článek, další zdroj: theguardian.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu