Brad Pitt obviňuje Angelinu Jolie z úmyslného poškození pověsti jejich vinařské společnosti

Zahraniční 08. června 2022 | 07:40 Pavla Krejčí
Po relativním klidu mezi Bradem Pittem a Angelinou Jolie se rozpoutal další spor. Pitt obviňuje bývalou manželku, že úmyslně poškodila pověst jejich vinařské společnosti.
Brad Pitt a Angelina Jolie nemají po rozvodu zrovna hezké vztahy / Depositphotos

Hollywoodský herec Brad Pitt přišel s obviněním, že jeho bývalá partnerka Angelina Jolie úmyslně poškodila vinařství, které spolu dříve vlastnili. Měla tak učinit, když svůj podíl prodala cizímu člověku.

V roce 2008 si bývalí manželé koupili za 28,4 milionu dolarů jihofrancouzskou vinici Château Miraval. Zde se také v roce 2014 vzali a trávili několik rodinných dovolených s jejich šesti dětmi.

Podle Pitta oba souhlasili, že svoje podíly v rodinné firmě nikdy neprodají bez souhlasu druhého. Jolie úmluvu však porušila, proto ji Pitt obviňuje z úmyslného ublížení, kterého chtěla prodejem svých podílů docílit. „V tajnosti provedla údajný prodej, záměrně držela Pitta v nevědomosti a vědomě porušovala jeho smluvní práva," stojí ve zprávě Pittova týmu.

Pittův právní tým v dokumentech podaných u losangeleského soudu píše, že Miraval se stal jeho projektem „vášně“, který se změnil „v multimilionový globální byznys a jeden z nejuznávanějších světových výrobců růžového vína“. Dále uvádí, že Jolie jinak „nepřispěla k úspěchu Miraval“ a pouze se podílí na jeho ničení.

Angelina Jolie měla svůj podíl prodat ruskému oligarchovi Yuri Sheflerovi. Ten měl podle všeho zahájit nepřátelské převzetí Miravalu a snaží se získat „důvěrné a vlastnické informace ve prospěch svého konkurenčního podniku“. Ve spisu dále stojí, že se „Jolie snažila přinutit Pitta k partnerství s cizincem, a co je ještě horší, s cizincem s jedovatými úmysly."

Pitt požaduje náhradu škody ve výši, která má být prokázána u soudu. Také chce docílit prohlášení, že je prodej neplatný. Herec rovněž o soudního procesu žádá o přítomnost poroty. 

Psali jsme také: Konec velké lásky. Zpěvačka Shakira přistihla svého přítele s jinou ženou

Další zdroj: people.com

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na oblíbenou zábavu Čechů

Za co vás čeká v zahraničí tučná pokuta? Pozor na...

Proticovidová opatření řada zemí zrušila. Cestovatelé ale...

5 evropských měst, které se vyplatí vidět

Zahraničí, nebo tuzemsko? Dovolená se letos Čechům...

Trekové boty - vše, co o nich potřebujete vědět

Po stopách toho nejlepšího z Chorvatska. Místa, na která...

Zavřít reklamu