Princ William zavtipkoval o královnině věku na koncertě k platinovému jubileu. Vystoupil i princ Charles

Zahraniční 05. června 2022 | 17:59 — Pavla Krejčí
Na Platinové party v paláci princ William vystoupil s projevem, v němž zavtipkoval o věku královny. „Žádná babička nikomu neděkuje, že mluví o jejím věku,“ řekl. Poté se svou řečí přišel i princ Charles, který pyšně mluvil o královně i zesnulém otci, princi Philipovi.
Princ William vzdal hold královnině práci během její vlády / Depositphotos

Na sobotní oslavě platinového jubilea královny proběhl slavnostní koncert. Během něj na pódiu promluvili princ William a princ Charles, aby uctili a oslavili práci, kterou královna po celou dobu vlády vykonávala pro záchranu přírody.

Princ William vystoupil během části pořadu Our Green Planet. Ten byl zahájen předem nahranými slovy Davida Attenborougha, v něm přítomní mohli spatřit dechberoucí snímky přírody.

William vyšel na pódium a prohlásil: „Dobrý večer všem. Je úžasné být tu s vámi v tuto neuvěřitelnou noc. A je skvělé vidět, jak se Buckinghamský palác proměnil v IMAX obrazovku!" Poté věnoval několik slov práci svého otce a zesnulého dědečka prince Philipa, načež obrátil pozornost k samotné královně.

„Zatímco žádná babička nikomu neděkuje, že mluví o jejím věku, moje vlastní babička žije už skoro století," řekl. „Za tu dobu lidstvo těžilo z nepředstavitelného technologického rozvoje a vědeckých průlomů. A ačkoli tyto průlomy zvýšily naše povědomí o dopadu, který mají lidé na náš svět, naše planeta se stala křehčí. Dnes, v roce 2022 - kdy královna oslavuje Platinové jubileum – naléhavá potřeba ochrany a obnovy naší planety nebyla nikdy důležitější.“ A pak dodal: „Ale stejně jako ona jsem optimista."

Vévoda z Cambridge pokračoval: „Dnešní noc byla plná takového optimismu a radosti - a přinesla i naději.  Pokud společně využijeme to nejlepší z lidstva a obnovíme naši planetu, ochráníme ji pro naše děti, pro naše vnoučata a pro budoucí generace."

Společně s princem Williamem hvězdně obsazený koncert navštívila i jeho manželka Kate Middleton a jejich nejstarší děti princezna Charlotte a princ George. Po princově projevu nadšeně mávali vlajkami Union Jack. Téhož dne také navštívili Wales v rámci jubilejního víkendu.

Následně na pódium vystoupil princ Charles i s manželkou Camillou, vévodkyní z Cornwallu aby přednesl svůj projev. „Vaše Veličenstvo, mami," začal. „Rozsah dnešní večerní oslavy a projev vřelosti a náklonnosti během celého tohoto jubilejního víkendu, je náš způsob, jak poděkovat - poděkovat ze strany Vaší rodiny, země, Commonwealthu, vlastně celého světa."

„Vaše rodina nyní zahrnuje čtyři generace. Jste naše hlava státu. A jste také naše matka. Vaše 'síla a přítomnost' nám dnes večer moc chybí, ale jsem si jistý, že tu jste svých duchem... Můj táta by si show užil a připojil by se k nám z celého srdce v oslavě všeho, co i nadále děláte pro svou zemi a svůj lid.“

Dále princ Charles dodal: „Vím, co mé matce každé ráno pomáhá vstát," řekl. „Vy všichni, dámy a pánové."

Závěrem davu oznámil, že pokud budou jásat dostatečně hlasitě, královna je dozajista uslyší z hradu, který je vzdálený pouze 20 mil.

Psali jsme také: Velkou Británii ovládly velkolepé oslavy platinového jubilea. Kdo z královské rodiny vystoupil na balkoně Buckinghamského paláce?

Autorský článek, další zdroj: people.com

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Lidstvo poprvé v historii otestovalo zbraň proti asteroidům. V budoucnu by technika mohla uchránit život na planetě

Péče o levanduli: Podzimní zastřižení by nemělo být...

Podzimní péče o růže: Jak je správně prořezat a...

Kompostování je efektivní způsob, jak využít napadané,...

Muchovník rychle roste a bohatě plodí. Dopřejte mu podzimní...

K dozrání zelených rajčat pomůže prastará italská finta....

Zahrádkářský kalendář na podzim: Jaké důležité práce...