Premiéra třetího dílu Jurského světa se blíží. Hvězdy první série se znovu setkali na natáčení

Seriály & Filmy 26. května 2022 | 18:41 — Pavla Krejčí
Závěrečný díl trilogie Jurský svět je nejenom završením příběhu, ale také comebackem hvězd z první filmové série Jurský park. Znovu se tak setkávají herci Sam Neill, Laura Dern a Jeff Goldblum.
Další 3 fotografie v galerii
Jurský svět bude mít premiéru 10. června / Depositphotos

Před třiceti lety padla první klapka filmu Jurský park. Herci Laura Dern, Sam Neill a Jeff Goldblum se tehdy poprvé sešli na Havaji, aby natočili budoucí hvězdný film pod taktovkou Stevena Spielberga. Film diváky fascinoval reálně působícími dinosaury i ohromujícími výkony herců. Původní složení herců se po letech znovu objeví v závěrečném dílu nové trilogie Jurský svět: Nadvláda, aby dokončili epický příběh novodobých dinosaurů.

Zopakují si své role jako doktorka Ellie Sattlerová (Dern), doktor Alan Grant (Neill) a doktor Ian Malcolm (Goldblum). Premiéra filmu je u nás plánována na 10. června.

Herecké trio vyjádřilo radost z toho, že se mohli po letech znovu potkat. „Musím říct, že bylo neuvěřitelné být zase spolu," řekla Laura. „Bylo úžasné připojit se k původním členům hereckého obsazení a vrátit se zpátky do minulosti spolu se všemi klíčovými členy, kteří na těchto filmech pracovali, např. i režiséři Colin Trevorrow nebo Steven Spielberg, který je pro mě jako rodina."

Laura Dern a Sam Neill zavzpomínali na natáčení prvního dílu. Promluvili o téměř 20letém věkovém rozdílu. Tehdy při natáčení Jurského parku bylo Lauře 23 let a Samovi 42 let. Nikdo ani nemrkl okem na věkový rozdíl mezi ním a jeho filmovou partnerkou Laurou Dern.

„Jsem o 20 let starší než Laura!" řekl Neill. „Což bylo v té době naprosto v pořádku. Nikdy mě nenapadlo o tom přemýšlet, dokud jsem neotevřel časopis a nepřečetl si článek s názvem 'Old Geezers and Gals'." Lidé jako Harrison Ford a Sean Connery byli spojováni s mladšími lidmi. A na seznamu jsem byl uvedený i já. Pomyslel jsem si: ‚No tak, to přece nemůže být pravda.' "

Laura pokračovala: „No, připadalo mi naprosto vhodné zamilovat se do Sama Neilla. A teprve teď, když jsme se vrátili v době kulturního povědomí o patriarchátu, jsem si řekla: 'Wow! My nejsme stejně staří?"

Neill byl na počátku natáčení zmaten rozhodnutím režiséra Stevena Spielberga obsadit je dohromady. „Nechte mě mluvit za Lauru, protože tohle muži v patriarchátu dělají," zavtipkoval. „Laura byla mladá. Hádám... 23? A už byla skvělou herečkou - dělala filmy s Davidem Lynchem. Nebylo tedy překvapením, že ji oslovili. Ale byl jsem dost zmatený, že mi zavolal Steven. Nechápal jsem to.“

Psali jsme také: Kdo bude příštím Jamesem Bondem? Zaznívají jména jako Regé-Jean Page, Henry Golding či Sam Heughan

Autorský článek, další zdroj: people.com

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít dopad na celý svět, obávají se experti?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Navzdory koronaviru. Otevření čínských hranic bude mít...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Zimní turistika - co si vzít s sebou na zasněženou stezku??utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Vydejte se za krásami Třeboňska a ochutnejte místní kuchyni?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Luxusní vánoční dárek cestovatelům. Zájem o něj je...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Začíná poslední adventní víkend a Češi berou Polsko...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Lyžování od úsvitu po soumrak?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu