Byli to Simpsonovi, kdo predikovali ruskou invazi na Ukrajinu

Seriály & Filmy 26. února 2022 | 10:58 — Mirka Malá
Jsou žlutí, velmi legendární a jejich komické příběhy často odrážejí společenské a světové dění. A ano, jejich předpověď o Rusku nebyla vůbec vtipná.
Další 1 fotografie v galerii
Komediální kreslený seriál si všiml jistých specifik už v roce 1998 / 20th Century Fox (volný zdroj foto)

Simpsonům se často připisuje předpovídání výsledků Superbowlu a dalších událostí ze světa sportu a zábavy, ale to, co se jim povedlo s Ukrajinou, nyní miliony jejich fandů na sociálních sítích za vtipné už nepovažuje. Spíš za trefné.

O co šlo?

Poté, co Rusko na rozkaz Vladimíra Putina napadlo Ukrajinu, si fanoušci seriálu na sociálních sítích připomněli epizodu seriálu z roku 1998  s názvem Simpsonův příliv. Homer v ní omylem vystřelí kapitána ponorky do ruských vod během vojenského cvičení, což přiměje nově resuscitovaný Sovětský svaz rozmístit jednotky a tanky do ulic a okamžitě vzkřísit Berlínskou zeď.

Ke znepokojivým paralelám s dávným dílem seriálu se vyjádřil i Al Jean, který na seriálu roky pracuje. "Velmi smutné, že to nebylo těžké předvídat. Nerad to říkám, ale narodil jsem se v roce 1961, takže 30 let svého života jsem prožil s přízrakem Sovětského svazu,“ uvedl Jean v rozhovoru pro Hollywood Reporter. "Takže je to pro mě bohužel spíše norma než předpověď. Teď jsme zjistili, jak špatně to dopadlo."

Animátor narozený v Michiganu pokračoval: "Historická agrese nikdy nezmizí a musíte být velmi ostražití. V roce 1998, kdy byl tento díl seriálu odvysílán, to byl možná vrchol americko-ruských vztahů. Ale od té doby se jen ukazuje, že Putin je špatný člověk a budou se dít špatné věci,“ dodal. Také čtěte: Björn z ABBY si pochvaloval sex s manželkou. O pár měsíců později se překvapivě rozešli.

Zdroj: NY Post, Independent.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu