Šokující přiznání Davea Grohla: Zakladatel Nirvany je už 20 let téměř hluchý

Zahraniční 24. února 2022 | 18:04 — Mirka Malá
Frontman skupiny Foo Fighters a zakladatel Nirvany se minulý týden během rozhovoru v The Howard Stern Show přiznal, že je prakticky neslyšící a že se posledních 20 let spoléhá na čtení ze rtů.
Další 1 fotografie v galerii
Slavný rocker se k problémům se sluchem přiznal až nyní / Depositphotos

Grohl řekl, že je pro něj extrémně obtížné slyšet ostatní lidi na veřejných místech a během pandemie se potýkal s ještě většími problémy, protože lidem masky zakrývají ústa a on se již nemůže spoléhat na odezírání ze rtů.

Neslyší skoro nic

"Kdybyste seděl vedle mě tady na večeři, nerozuměl bych ani slovo, které jste mi říkal, celou tu dobu," řekl Sternovi. "Neexistuje žádná možnost. V přeplněné restauraci je to horší. To je na této pandemii to nejhorší, že lidé nosí masky. Odečítám ze rtů asi 20 let, takže když za mnou někdo přijde a má masku, říkám si: Jsem rockový hudebník. Jsem úplně hluchý, neslyším, co říkáš." 

Tinnitus, který má Grohl v levém uchu, je onemocnění provázené zvoněním v uchu, které se může časem vyvinout, když pokračující vystavení hluku poškodí drobné smyslové vláskové buňky ve vnitřním uchu, které pomáhají přenášet zvuk do mozku. Navzdory tomu, jaké má Grohl problémy při běžné konverzaci,  je stále schopen slyšet i ty nejmenší detaily při nahrávání ve studiu. "Moje uši jsou stále naladěny na určité frekvence, a tak slyším i to, co je trochu rozladěné, nebo činel, který není dostatečně jasný nebo něco podobného, prostě slyším detaily všeho,“ prozradil Grohl.

Zatímco mnoho umělců nosí při vystoupení monitory do uší, aby jim poskytly přímý zdroj zvuku a chránily jejich uši, Grohl ne, protože ho to podle něj zbavuje zvuku přirozené atmosféry.

Grohl není ve svých potížích se sluchem sám. Mají je i ostatní rockeři včetně Peta Townshenda z The Who a Rogera Daltreyho, Neila Younga či Erica Claptona. Psali jsme také: Kde vezme princ Andrew peníze na mimosoudní vyrovnání za sex s nezletilou? Musí za něj zaplatit královna.

Zdroj: People, Daily Mail.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více. Toto je pravé místo pro podzimní lenošení?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Úchvatné pláže, příznivé ceny, ale ještě mnohem více....?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Komplikace na hranicích. Co by měli turisté vědět, aby se...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Horská střediska řeší obří problémy. Bude se letos vůbec...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Nebe nad Evropou ukazuje, co se aktuálně děje v Rusku?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Schází vám teplo? Vsaďte na destinaci, která je v...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu

Místa, která královna Alžběta II. milovala, se stala svědky...?utm_source=www.seznam.cz&utm_medium=sekce-z-internetu