Tragická nehoda při natáčení. Herec Alec Baldwin zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra

Zahraniční 22. října 2021 | 11:06 — Kateřina Kofroňová
K ohromné tragédii došlo včera při natáčení filmu, ve kterém Alec Baldwin manipuloval se zbraní, která měla sloužit jen jako rekvizita. S největší pravděpodobností nešťastnou náhodou zastřelil hlavní kameramanku a postřelil režiséra filmu. Proč zbraň neobsahovala slepé náboje, je prozatím předmětem vyšetřování.
Alec Baldwin je vyslýchán policií / Shutterstock

Alec Baldwin (63) je vyslýchán policií poté, co ve čtvrtek v Novém Mexiku vystřelil z nabité zbraně, která měla být pouhou rekvizitou, a zabil tak hlavní kameramanku Halynu Hutchinsovou a postřelil režiséra filmu Joela Souzu, který skončil na jednotce intenzivní péče.

Kameramanka Halyna Hutchinsonová (42) byla po nehodě letecky přepravena do nemocnice University of New Mexico Hospital v Albuquerue, kde bohužel svým zraněním později podlehla. Joel Souza (48) byl podle posledních zpráv již propuštěn z nemocnice a není v ohrožení života.

Jak ve filmu, tak ve skutečnosti

Podobnost s hlavním motivem filmu je do očí bijící. Western s názvem Rust, ve kterém Alec Baldwin nejen hraje, ale také jej režíruje, ironicky sleduje příběh mladého chlapce, který je na útěku poté, co omylem zabil místního ranchera. Z jakého důvodu se hlavní námět filmu stal skutečností a ovlivnil tak nejméně tři životy, je zatím záhadou. Při incidentu však nebyl nikdo zatčen a nebyla vznesena ani žádná obvinění.

Událost se vyšetřuje

Produkce filmu Rust byla prozatím na neurčitou dobu pozastavena. Další podrobnosti o případu jsou v tuto chvíli neznámé, ale detektivové usilovně pracují na tom, aby co nejdříve odhalili příčinu neštěstí. Také jsme psali: Elton John odmítl pozvání na recepci k uctění památky princezny Diany. Kvůli zdravotním problémům.

Zdroj: nytimes.com, telegraph.co.uk.

Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus mění nařízení ve skiareálech

Změny těsně před zahájením lyžařské sezony. Koronavirus...

Krátká prohlídka atrakcí Las Vegas

Varianta omikron vyvolala paniku ve světě. První země...

Důrazné varování pro cestovatele. Těmto zemím se vyhněte

Nejlepší města pro junketovou turistiku v Evropě

Nejistá budoucnost pro cestovatele. Chystá se výrazné...

Zavřít reklamu