Arabela se vrací do filmu. Herečka Jana Nagyová bude znovu natáčet pohádku

Seriály & Filmy 04. září 2021 | 17:59 — Mirka Malá
Slovenská herečka Jana Nagyová se v osmdesátých letech proslavila jako Arabela, pak však odešla do Německa, kde žije se svou rodinou. A herectví doslova pověsila na hřebík. To se ale brzy změní.
Další 2 fotografie v galerii
Místo princezny si Nagyová zahraje královnu / ČT

Jana Nagyová se znovu objeví před kamerou, a to díky Janu Budařovi, který se rozhodl zfilmovat svoji pohádkovou knížku Princ Mamánek. A Jana Nagyová si zahraje princovu maminku, tedy královnu velmi rozmazleného dědice trůnu.

Natáčet se začíná právě v těchto dnech

Těsně před první klapkou probíhají zkoušky kostýmů a poslední přípravy, natáčet se začne začátkem září na zámku Dětenice, kde tvůrci najdou královský zámek nebo obyčejnou středověkou krčmu a kde podle legendy Mamánkův příběh Jana Budaře napadl. Pohádka bude vznikat až do poloviny října a štáb se během natáčení přesune i na Pohansko na jižní Moravě, do Lednicko-Valtického areálu, do Žehrovské obory v Českém ráji nebo do kokořínských lesů. 

 "Je to pohádka o dospívání, o lásce a taky o překonání strachu ze smrti,” popisuje Jan Budař. "Přeji si, aby Princ Mamánek byl vtipný a moudrý film, který budou milovat děti malé i ty dospělé,“ doufá Budař, který je nejen autorem knihy, ale také režisérem filmu a samozřejmě představitelem rozmazleného prince.

Nagyová se objeví před kamerou po téměř třiceti letech

Janu Nagyovou samozřejmě proslavila především role Arabely v dnes již kultovní pohádkové sérii. Mimo Arabelu se ale prosazovala jen málo a nakonec se provdala za německého podnikatele Haralda Schlegela, odstěhovala se za ním do Německa a vzdala se herecké kariéry.

Nagyová se sice ještě ukázala ve filmu Pozemský nepokoj z roku 1993, poté ale už před kamerou nikdy nestanula. A protože má Budařova pohádka Princ Mamánek naplánovanou premiéru na září příštího roku, bude to pro Nagyovou téměř třicetiletá přestávka. Dále čtěte: Jakub Prachař má údajně novou lásku. Ta se ale touží vrátit do Makedonie.

Zdroj: Bontonfilm.

Další články
Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Velikonoce Honzy Čenského: Pohádková princ nejen zpíval, ale i zachraňoval

Levné letenky přímo ve vašem telefonu? Jistě!

Vodní sporty, které stojí za to vyzkoušet

Jak připravit dokonalý velikonoční mazanec? Osvědčený...

Jak správně uskladnit hlávky zelí, aby neoschly a uchovaly si...

Vyrobit si přírodní podzimní dušičkovou výzdobu na hrob...

Jak povzbudit k životu usychající vřes. Stačí dvě lžíce...