Rammsteini měli v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci zmizeli

České 20. července 2019 | 09:21 — Anna Novotná
V úterý a ve středu to vypadalo, jako kdyby pražský Eden hořel. Ale to jen hořel kočárek a šlehali plameny od skupiny Rammstein, která měla v Praze dvoudenní turné, při kterém na konci její členové zmizeli.
Další 4 fotografie v galerii
Během dvou hodin mohli fanoušci slyšet celkem jednadvacet songů / Blanka Štiková

Fanoušci Rammstein zaplnili 16. a 17. července pražskou Eden Arénu a byli svědky úžasné show, při které jim určitě zima nebyla. Hudba nahlas a obří pódium s dechberoucími šlehajícími plameny nebylo jediné, co Rammstein ukázali.

Ještě před samotným začátkem koncertu zazněl hlas z reprobeden oznamující, že by lidé měli dát mobilní telefony do kapes a nejlépe nic nenatáčet, nefotit a užívat si. Během dvou hodin mohli fanoušci slyšet celkem jednadvacet songů, osm z toho bylo z nového alba. Při písních Du hast a Sonne ohňové sloupy šlehaly vysoko nad hlavy všech.

Jako první přišel bubeník Christoph Schneider a udeřil do bubnů, v tom se ozvala velká exploze. Poté celou arénu pohltil černý dým a přišel song Was ich liebe. Hity jako Links 2 3 4a Mein Herz brenntrozezpívali celý stadion. Poté zazněla skladba z nového alba Puppe, na scéně se objevuje obří hořící kočárek se strašidelným miminkem, kterému pak z úst začaly vylétat černé konfety. Poté Heirate michs kapelou v páře vycházející z podlahy. A pak pomalejší Diamant.

Následuje DJjský kousek kytaristy Richard Kruspe hrajícího na dvaceti metrovém zdviži nad scénou a rozjela se diskotéka. Na jeho techno mix Deutschlandtancovali další čtyři členové skupiny ve svítících oblečcích. Poté hned nový hit Radio, který roztančil obecenstvo.

U Mein Teildošlo na zapalování kotle plamenometem, a to i s klávesistou Flakem, na kterého si na konci Till Lindemannpřinesl plamenometové dělo a dával mu přímé zásahy do ohnivzdornému oblečku. Při Du hastlidé viděli vystřelené rachejtle z obří kuše a plamenné hřiby stoupající nad střechu stadionu. Za tónu provokativní písně Pussypostříkal Till své fanoušky pěnou z obřího penisového kanónu.
 
Následovala klidnější balada Engelv doprovodu klavíru dámské předkapely Duo Jatekok na druhém, menším, pódiu. Z malého pódia se pak kapela vypravila na nafukovacích člunech plujících na rukou diváků směrem zpět k hlavnímu pódiu, kde je přivítal Till Lindemanns cedulí Wilkommen! A zazněla novinka Ausländer, písnička o kolonizátorech. Při písničce Sonneoheň zahřál úplně všechny na koncertu a hořela i centrální věž. Doslova všechno bylo v plamenech a doutnalo. Za zvuku Ohne dich se mihotaly zapálené zapalovače nad hlavami lidí.

Předposlední skladbou byla Rammstein, kdy si Till Lindemannna zádech přinesl pavoučí plamenomet šlehající oheň na všechny strany. Ich willzaznělo na úplný závěr, kdy celá kapela nastoupila do výtahu k nebesům a ve výšce najednou zmizela... Na show, kterou Rammstein předvedli v Sinobo Arena, jistě fanoušci dlouho nezapomenou.

Další články
Reklama
Reklama

Mohlo by vás zajímat

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru nejkrásnějších trhů

Nalaďte se na Vánoce. Vychutnejte si magickou atmosféru...

Jak vybrat ideální turistickou obuv?

Vítejte v lyžařském ráji. Na dovolenou v tomto malebném...

Spravte si náladu. Víkend v pohádkové vesničce vás nadchne...

Podivné památky s neobjasněnou historií i nejasným účelem....

Nejkrásnější podívaná světa. Děje se každý den, přesto...

Zavřít reklamu