Zpěvák Radim Schwab podpořil ohrožené děti

České 22. března 2017 | 10:07 — Anna Novotná
Nejvyšší český zpěvák Radim Schwab (38) se dal na charitu! Na sobotním Reprezentačním plese v Chomutově totiž udělal nečekané gesto.
Další 1 fotografie v galerii
Fantom se vrhl na charitu. Pomohl opuštěným a týraným dětem! / Fantom Opery

Po hodinovém koncertu, kde zazněla řada hitů včetně Hallelujah či árie Escamilla z opery Carmen, se rozhodl věnovat velkou část svého honoráře na dobročinné účely a předal šek ve výši 20 000 Kč ředitelce Klokánku Chomutov Karině Sobotkové za přítomnosti primátora města Chomutov Marka Hrabáče. 

Peníze poputují na podporu dětí v Klokánku Chomutov, zařízení pro děti vyžadující okamžitou péči, kde se žijí nejen opuštěné, ale i týrané, ohrožené či jinak znevýhodněné děti. „Řekl jsem si, že udělám dobrý skutek,“ prohlásil Radim Schwab. „Ne každý má to štěstí, aby vyrůstal a žil v láskyplnné, šťastné, rodině, a pokud alespoň tímto zrnkem přispěji k tomu, aby se těm dětem, které to nemají lehké, o něco lépe snášel jejich osud, velmi mě to bude těšit,“ dodal charismatický zpěvák, známý jako představitel Fantoma Opery. A není to jeho první charitativní počin – dva benefiční koncerty v minulosti pořádal právě pro Fond ohrožených dětí.

Radim Schwab je poslední dobou v jednom kole. Veškerý čas věnuje přípravám na své koncertní turné Mr. Muzikál 2017, které startuje 1. května 2017 v Ostravě. V rámci unikátního koncertu zazní (nejen) ty nejslavnější melodie z nejznámějších českých i světových muzikálů. Kromě Ostravy se na Radima Schwaba mohou těšit také diváci v Kolíně, a to 4. 5., v Praze (24. 5.) a v Brně, kde v Červeném kostele chystá koncert nazvaný Barvy lásky, a to na 11. 5. 2017. Kromě koncertních pódií jej můžete vidět také v roli krále Šalamouna v muzikálu Sibyla v Divadle Hybernia a v představeních Kytice a Mistero Buffo v divadle Semafor, kde sám odehraje celkem 25 různých rolí.

Reklama
Reklama

Mohli jste přehlédnout

Faceliftovaný TUCSON se širokou nabídkou motorizací přijel již i na český trh

Co můžete očekávat, když přivedete dítě do domácnosti se...

Jak správně prát tenisky v pračce, aby se nezničily ani boty...

Jedlá soda je dostupný a účinný pomocník v péči o psa či...

Jak jednoduše vyrobit trendy paletový nábytek na zahradu i do...

Nový trend vtrhl do českých měst, střešní včelaření je...

Vánočním věncům letos nebude vévodit jehličí, ale...